TRAVEL - Terčino údolí

6. července 2017 v 7:06 | Carol-World |  Travel

Ahojík!
Jelikož ve středu byl státní svátek a můj táta začal malovat chodbu, mamka se rozhodla, že nás vezme někam do přírody. Konkrétněji do Terčina údolí a já si pro vás připravila menší TRAVEL, kde se dozvíte více detailů a popřípadě i nějaké informace. Jdeme na to!Terčino údolí leží cca 1 kilometr od Nových Hradů. Je to romantický krajinný park a národní přírodní památka v údolí říčky Stropnice. My jely do Terčina údolí něco přes hodinu od Českých Budějovic.

Auto jsme parkovaly na placeném parkovišti, odkud vedla stezka k Terčinu údolí, a za parkoviště si paní účtovala 10 Kč za hodinu, což není moc, jelikož jsem osobně zvyklá, že když někam jedeme, tak platíme více Smějící se.

Po jedné straně vždy najdete bílé lavičky, které jsou většinou pod stínem, a můžete koukat na přírodu kolem vás. Osobně si myslím, že jsou dané na krásných místech a věřte mi, mít já celý den klid, tak si tam sednu a relaxuju!

V Terčině údolí je naučná stezka, která je dlouhá cca 7 kilometrů a má 12 stanovišť. My osobně došly jenom k vodopádu, což je cca 4-5 km, ale jelikož s námi šla i babička a moje mladší sestra (která je hrozný lenoch!), myslím si, že jim to bohatě stačilo. Plus dalších 4-5 km nazpátek.

No a jaká jsou vlastně stanoviště/zastávky?

1. Úvod - Začíná u Vstupné brány z roku 1797.

2. Hamr - Penzion a restaurace, kde jsme se cestou nazpátek stavily. Dělají tam velké poháry (po kterém mi opravdu potom bylo špatně! Smějící se) a jídlo tam máte za cca 120 korun, což mi nepřijde až taková penále, jelikož v jiných restaurací dáte i za ten blbý řízek víc!

3. Lázničky - Pokud chcete relaxovat a dopřát si nějakou tu masáž, můžete v Terčině údolí navštívit Lázničky. Já osobně tam tedy nebyla, ale moc se mi líbí ta budova, a jak to z venku vypadalo.

4. Modrý dům - Dům už to není a modrý taky není, ale přesto tomu říkají Modrý dům. Já bych to už spíše nazvala zříceninou. Ale co jsem se tedy dočetla z tabule, dům modrý nebyl, ale byla modrá střecha (což si nedovedu představit!) a tento dům v roce 1936 strhla povodeň. Od té doby už nebyl opraven a zůstává ruinou.

5. Vodopád - Naše poslední zastávka, kde jsem se se svou sestrou párkrát vyfotila a chvilku odpočívaly, přičemž jsme do sebe ládovaly menší svačinku. Tento vodopád je prý uměle vytvořen a od roku 1949 je vyhlášen Státní přírodní rezervací.

6. Lesy7. Průhledy

8. Tvrz Cuknštejn

9. Romantické stavby

10. Louky

11. Dřeviny a byliny

12. Švýcarský dům


Osobně si myslím, že tato procházka po přírodě může trvat dobré tři hodiny. Tedy záleží ovšem na tom, jestli si budete dávat zastávky nebo jakým tempem půjdete, ale já osobně bych to odhadovala na ty tři-čtyři hodiny.

A pokud vám Terčino údolí nebude stačit, můžete navštívit Nové Hrady, které jsou od Terčina údolí kousek a tam můžete například jít na hrad nebo se projít po městě Usmívající se.

No, a to by byl pro tento článek vše. Doufám, že se vám líbil a doufám, že se někdy do Terčina údolí podíváte, protože je to tam opravdu pěkné a my, lidé z města, bychom do té přírody měli také občas zajít Smějící se.

Mějte se krásně!
Vaše Carol-World
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu :)

KLIK! 100% (40)

Komentáře

1 Life by Marie Life by Marie | Web | 6. července 2017 v 21:44 | Reagovat

Příroda je tam opravdu krásná, ale ty polorozpadlé domy mě kapku děsí, jako z hororu :D Jelikož já jsem holka z vesnice příroda mi do té doby než jsem šla na VŠ nechyběla -  během semestru trochu pocituji nedostatek zeleně :D

2 Carol-World Carol-World | Web | 6. července 2017 v 21:52 | Reagovat

[1]: Souhlas. Mě by tam večer asi nikdo nedostal :-D Moje bydliště se nazývá městem (já tomu říkám vesnice :-D ), ale zeleně tu máme jako na té vesnici. Kilák od mého baráku máme dokonce les, ale podle mamky vůbec nevypadám na holku z vesnice :-D A má docela i pravdu... Mě by utekly i ty husy! :-D

3 Lady Lenna Lady Lenna | Web | 7. července 2017 v 2:10 | Reagovat

Příroda je tam tedy krásná :) já na tyhle přírodní toulky nikdy moc nebyla, ale přítel mě tomu naučil :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama