Recenze: Dvůr trnů a růží

15. července 2017 v 7:15 | Carol-World |  Books

Název: Dvůr trnů a růží
Autor/ka: Sarah J. Maas
Počet stran: 440
Nakladatelství: CooBoo


Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin - jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.


Nikdy bych nevěřila tomu, že zrovna spolužačky mě přemluví na fantasy knížku. Asi čtvrt roku mě na ní přemlouvaly, dokud jednoho dne mi ji jedna spolužačka nepřinesla a přímo mi nařídila, ať si tu knížku přečtu.

První asi dvě, tři kapitoly jsem si říkala: "Bože, to je nějaká blbost. Ona se tam snaží ulovit zvěř pro svou rodinu a trochu mi to připomíná v tento moment Katniss v Hunger Games."

Jenže potom: BUM! Objevil se tam Tamlin, hlavní mužská postava, a najednou jsem se do té knížky zažrala. I přesto, že knížky během školního roku nečtu, tak u téhle jsem musela udělat vyjímku a během čtyř dnů jsem jí měla přečtenou. Prostě OMG!

• • •

Feyre je devatenáctiletá dívka, která žije se svým otcem a dvěma sestrami v sešlé chalupě na okraji lesa. Už je to dávno, co se celá rodina měla více než dobře, ale časy se změnily a bohatství pominulo.

Feyre matce na smrtelné posteli slíbila, že se o sestry a otce postará, a tak je to právě ona, kdo se musí snažit a chodit pravidelně na lov, aby rodina nepomřela hlady. Venku mrzne a Feyre je na jednom ze svých lovů, kdy to vypadá, že domů opět dojde s prázdnou. Po chvíli si však všimne opuštěné laně a v tu chvíli ji spadne kámen ze srdce, avšak po chvíli si všímá ještě něčeho dalšího. V dáli laň pozoruje také vlk, který je mnohem větší, než obyčejně vlci jsou.

Feyre se dlouho nerozhoduje a zabíjí nejen laň, ale také vlka. Bohužel není schopná obě své kořisti donést domů, a tak vlka stáhne z kůže, kterou má v plánu prodat na trhu a laň představuje zásobu masa do dalšího lovu.

Bohužel netrvá dlouho a do chalupy vtrhne neznámý tvor, který argumentuje Úmluvou a Feyre odvádí za zeď do svého doupěte, které vlastně doupětem není. Tvor, který Feyre odvedl, je Tamlin a ono doupě je Jarním dvorem ve světě víl. Feyre je ze začátku odhodlána utéct a vrátit se zpět za svou rodinou, ale později si na nový způsob života zvyká a říše, ve které žije, jí naprosto učaruje a to včetně Tamlina.

Jak už to tak bývá, tak i jejich láska musí projít určitou zkouškou a Feyre je odhodlána zachránit Tamlina spolu s celou říší ze spárů zla a říct Tamlinovi, co k němu vlastně cítí.

• • •

Kniha je naprosto úžasná. Spisovatelka uměla všechno vysvětlit, má to parádně naplánované a hlavně pro milovnici červené knihovničky (neboli mě) se tam našlo i pár momentů, kdy jsem byla štěstím bez sebe (nevinný úsměv Nevinný).

Mám pro vás naplánovanou i recenzi na druhý díl, která by měla (doufám!) vyjít za 10 dní, tak doufám, že si přečtete i recenzi k Dvoru mlhy a hněvu Mrkající.

No, a co bych ještě mohla k této knížce říct?

Je naprosto úžasná a být to na mně, klidně bych ji i zfilmovala. Určitě by to bylo bomba! A taky se zároveň těším i na třetí díl, který vyjde až 30. června 2018.A co vy?
Četli jste tuto knihu?
Jaký máte na ní názor?
A ti, co jí nečetli, zaujala vás?

Vaše Carol-World
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu :)

KLIK! 100% (40)

Komentáře

1 rachel roo rachel roo | Web | Pátek v 17:46 | Reagovat

zrovna ji ctu, je super :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama