Můj názor na život: LIDÉ

27. května 2017 v 10:20 | Carol-World |  Reality/Own experienceAhojík! Hlásím se tu opět s novým článkem, a i s novou tématikou, která se na blogu nebude sice objevovat pravidelně, ale budu jí chtít sem taky zavést. No a jako první názor jsem si vybrala na nás, na lidi.

Doufám, že se vám bude tento článek líbit a těším se na vaše názory dole v komentářích Usmívající se.Kdybych měla udělat rozdíl mezi dřívější dobou a dnešní, určitě bych v tom našla milion rozdílů, ať už negativních nebo pozitivních. Doba se zkrátka mění a s tím nic neuděláme. Bohužel.

Jenže poslední dobou se hodně pozastavuji a koukám na realitu, kterou mám kolem sebe. Školní prostředí, chování venku, jak se jiní lidé chovají k těm druhým a občas jsem popravdě v šoku.


Asi začnu s tou školou:

Bylo to tenhle pátek, když jsem šla klasicky ráno do třídy a na chodbě byly dvě p. učitelky. A já automaticky pozdravila. Nikdy bych si nedovolila nepozdravit. Jenže jedna mě zastavila a: "Ani ty, Karolíno, už nepozdravíš." Tak jsem se zarazila, pár sekund nevěděla, která bije, tak jsem se ihned omluvila a začala se bránit, protože jsem na sto procent pozdravila, a i docela nahlas. To, že se učitelky mezi s sebou bavily, to už můj problém nebyl a třeba mě neslyšely. To jim neberu, ale dosti mě to zarazilo. "Paní učitelko, já ale zdravila. Ale omlouvám se. Dobrý den, znovu!" Podobnou větu jsem jim řekla a radši rychle potom zalezla do třídy, protože to pro mě byl nesmírný trapas, a hlavně ještě asi pět minut jsem přemýšlela nad tím, jestli jsem zdravila dostatečně nahlas nebo ne.

Zatímco dejme tomu 90 % mých spolužáků ze školy nezdraví, já osobně bych si to nikdy nedovolila. Vždyť já pozdravím i člověka na ulici, kterého znám od vidění! Jsem takhle zkrátka vychovaná a jakmile bych nepozdravila, později bych se začala cítit blbě, jelikož bych věděla, že jsem se na toho člověka podívala, on se podíval na mě, věděli jsme o sobě a já ho zkrátka ignorovala!

Tohle prostě nepochopím, ale jak jsem řekla na začátku… je to už dobou a (teď použiju mamky větu a má pravdu!) skoro žádná mládež není dneska slušně vychovaná.


Chování venku/na veřejnosti:

Dále tu máme chování na veřejnosti. A teď se zaměřím hlavně na autobus, jelikož tam teprve poznáte, jak se lidi chovají. Hlavně ti mladší ke starším.

Už několikrát se mi stalo, že jsem si sedla ještě do poloprázdného autobusu, ale ve středu města už se začal autobus plnit a v tu samou chvíli tam nastoupila i starší paní či pán. A co já automaticky udělám? Vstanu a pobídnu jí, ať si sedne. Buď to odmítne nebo přijme. Ale většinou stejně potom zůstanu stát, kdyby si to náhodou ten dotyční rozmyslel.

Ale jiní lidé? Ti třeba ani nehnou prstem! Ti si klidně dál sedí na zadku, mají sluchátka v uších, koukají do telefonu a totálně ignorují celý svět. A na takový lidi jsem docela alergická. Hlavně ti, kteří jsou mladí. Je to až hamba…

Dokonce si teď vzpomínám i na jednu situaci, která se stala… no, je to už x let dozadu, a my někam jeli. Respektive já, babička, sestřenka a mám za to, že i moje mamka. A autobus byl narvaný k prasknutí. Na jedné zastávce nastoupila paní, a já v té době byla ještě mladší, než jsem teď, tudíž jsem měla přikázáno sedět, ale sestřenka mě potom popostrčila, abych se zvedla a pustila paní. Tak jsem jí to nabídla a paní odmítla. Sestřenka mě ale nechala stát a doufala, že si paní sedne. Jenže se zničehonic odněkud vynořila holčina kolem 20 let a na to místo si sedla. Měli jste vidět moji sestřenku. Ta div nezuřila! Ale holčina… té to bylo totálně jedno.

A co vy? Pouštíte starší lidi se posadit?


Ale na takové lidi nemusíte narazit jenom ve škole a v autobuse. Takových lidí je tu doopravdy nesmírně moc a občas se za nás opravdu stydím. Například v Anglii jsou strašně hodní lidé, tam by si možná ani nic takového nedovolili, ale je to prostě výchovou. Rodiče nám dávají v dnešní době tolik volnosti, soustředí se na kariéru, ale výchovu máme minimální. Já mám štěstí v tom, že mě mamka vychovává skoro dodnes. Vždycky mi za něco vynadá, někdy mě za něco pochválí… Sice nejsem taky na vodítku (zaplať Bůh!), ale tu výchovu tam mám stále. A doufám, že se to někdy na mně doopravdy podepíše a bude ze mě dobrý člověk. Doufám v tom…

A jaký názor máte na dnešní chování lidí vy?
Bylo třeba za vaše mládí úplně jiná výchova, chování lidí…?
A co hlavně byste na chování lidí změnili?


Těším se na vaše názory a uvidíme se u dalšího článku.

Vaše
Carol-World
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu :)

KLIK! 100% (40)

Komentáře

1 GVKB GVKB | E-mail | Web | 27. května 2017 v 10:46 | Reagovat

Mocní a bohatí lidé myslí a žijí stejně jako viry. Dokud zde nebyl internet a počítače tak jsme toho o virech mnoho nevěděli, každý zná virové problémy, které přicházejí v zimě, kdy jsme nastydlí a unavení, viry trpělivě čekají na to, až budeme na tom zle, aby toho využili a tak na nás zaútočili a tím nás oslabili.

Proto mocní a bohatí lidí napadají nejvíce lidi, co jsou na tom zle, a tak jsou ochotní pracovat pro ně za málo peněz. Nadbytek může existovat jenom díky nedostatku, horních deset tisíc milionářů, co zde sobecky kraluje, to jsou jenom viry, co si zde žijí božsky díky výhodám a jistotám v ekonomickém ráji.

V centru EU jsou jenom viry a podle toho i EU vypadá, je třeba začít globálně eliminovat; centralismus, monopoly, korporace, daňové ráje, atd. nesmíme dát virům šanci, začneme tento boj s viry pomocí restartování konzumního systému.

Lidi se budou globálně pomocí GVKB dotazníků digitalizovat a po digitalizaci se budou v krematoriu jejich zavirovaná těla eliminovat, pro nikoho zde nebude imunita nebo výjimky, na každého dojde s viry nelze mít smilování, nejsou lidi tak s lidmi nejsou problémy, místo lidí zde budou jenom GVKB roboti na dobíjecí baterie.

Peníze jsou na prvním místě, a je třeba na kost škrtat náklady na drahé lidské zdroje, pomocí salámové metody budeme lidem ubírat práci, až nakonec zde pro lidi žádná práce za peníze už nebude a lidi rádi přistoupí na to, že je budeme digitalizovat a eliminovat po milionech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama