TOP 5 ZEMÍ, které bych chtěla navštívit

2. dubna 2017 v 10:15 | Carol-World |  Top things

Jelikož jsem velký milovník cestování, historie, památek a poznávání nových míst, mám jeden velký sen: Podívat se do jiných zemí než je jenom naše oblíbená Česká republika, protože abych řekla popravdě… Česko už mám skoro z poloviny procestovanou. Hlavně mojí velkou lásku Moravu.

A těch zemí je opravdu hodně, nebála bych se ani říct, že celou Evropu nebo rovnou Zemi. Ale jelikož by takový článek neměl smysl, protože by si každý mohl domyslet určité místo, rozhodla jsem se sem dát pět TOPek, který chci určitě na sto procent navštívit a doufám, že se mi to v budoucnu podaří.

No a nebudu zbytečně napínat a jdeme na to!
5. MÍSTO

Španělsko

Teplíčko, moře… Něco, co tak úplně dobře neznám, jelikož jsem naposledy u moře byla v sedmi letech. Takže kdybych se do této země dostala, určitě bych to proležela hlavně u moře a zbytek bych procestovala po památkách. A třeba bych tam nejraději jela zrovna v to období, kdy tam jsou ty rajčatové války. Protože to musí být velká zábava a rozhodně bych se toho zúčastnila.

Jedinou nevýhodou, co na Španělsku vidím a přímo tu věc nenávidím, jsou býčí války. Těm bych se tedy vyhýbala obloukem, protože opravdu tenhle styl kultury nenávidím a jsem na straně těch lidí, co chtějí, aby se to zrušilo, jelikož je to týrání zvířat a naprosto hloupá, přímo znechucená hra, kterou nikdy nepochopím a ani nechci. Ale jelikož bych se na tohle dokázala rozepsat, přejdeme radši k těm kladným, proč bych do této země chtěla.

Dál tu je určitě fotbal. FC Barcelona. Moje spolužačka má jejich logo dokonce na tapetě telefonu, jelikož je milovnice fotbalu a sama ho hraje, a já na fotbalu de-fakto vyrůstala, protože jsem chodila na fotbalové zápasy od malička, tudíž bych šla rozhodně na fotbal. A na jednu stranu by mi bylo i jedno, jestli by to byl fotbalový tým z Madridu nebo z Barcelony.

A nakonec památky. Určitě bych chtěla vidět různé té galerie, zámky… Zkrátka všechno, co do památek, kultury, historie zapadá.

○ ○ ○

4. MÍSTO

ItálieNevím proč, ale poslední dobou strašně šílím po Itálii. Sice ne tolik jako u Anglie, ale začínám se o tu Itálii hodně zajímat. Dokonce i přemýšlím, že bych se naučila italsky, abych uměla alespoň tři jazyky - Anglicky, Německy, Italsky, ale musela bych ještě předtím pořádně dopilovat angličtinu, protože moje výslovnost, i po pěti letech učení, je mizerná a největší můj problém při mluvení je koktání. Hlavně, když mám mluvit před celou třídou. Ono už tak nestačí, že jsem nervózní jako prasátko, ale už začínám i koktat Zamračený.

No, ale to jsem odbočila.

Největší důvod, proč bych se chtěla do Itálie podívat je kultura a památky. Řím, Milán, Benátky, Vatikán… prostě OMG! Tam musím! A hlavně tam vznikla i mafie, o kterou se poslední dobou hodně zajímám, takže bych tam možná i mohla najít nějaké místo, kde bych se o té mafii dozvěděla více. Pokud vůbec něco takového v Itálii najdu. Co myslíte?

A víte, co by ještě bylo nejlepší? Taková třešnička na dortu?


Kdybych se po Itálii mohla projet ve Ferrari nebo Lamborghini! Jo, moje další srdcovka. Auta! S taťkou dokážeme i o autech kecat hodinu! Smějící seLíbající

Okey, možná s těmi auty si můžu nechat jenom vzdát, protože řídit takový rychlý auta… to chce mít fakt odvahu, ale ono by stačilo si i do toho auta sednout a mám zážitek na celý život. Ale ta kultura a památky by mohly v budoucnu vyjít!


○ ○ ○

3. MÍSTO


AustrálieDalší země, kam bych jela asi hlavně kvůli moři.

Hlavně Sydney.

Plážička, vodička, nějaký osvěžující drink, relaxování… Jo, to by se mi líbilo! No, a kdybych se nepoflakovala u vody, šla bych opět po památkách. Ať už je to Sydney Opera House, Royal Botanic Gardens, anebo zápas v Ragby… V Sydney je toho celkem dost, co tak vím, a co jsem si vyhledala na internetu. Takže bych se tam určitě nenudila.

○ ○ ○

2. MÍSTO

Irsko


Asi druhé místo, které bych chtěla nejvíce navštívit Irsko. Nemám pro to přesný důvod, proč bych tam chtěla, co bych tam chtěla vidět… zkrátka to nevím, ale s kámoškou bychom se tam chtěly v budoucnu podívat a udělat si takový roadtrip.

A hlavně se tam pořádně ožrat! Nevinný
.
.
.
.
Dobře, tady si dělám srandu, ale přeci jen… v Irsku a nenapít se alkoholu? To nejde! Ale ještě předtím musím oslavit svoje osmnáctiny. Smějící se

○ ○ ○

1. MÍSTO

Anglie


Tak a máme tu první místo. A je to Anglie! Moje největší láska!

Londýn, Brighton, Liverpool, Manchester, Oxfort, Cambridge… Nejznámější města Anglie a já patřím mezi ty lidi, které chtějí tyto města navštívit.

V Anglii jsem už jednou byla. Teď v květnu to budou tři roky, co jsem tam byla s tetou a se strejdou za sestřenkou, která tam pracovala jako chůva. Byli jsme tam na čtyři dny a na ty čtyři dny nikdy nezapomenu. Dříve jsem Anglii milovala. Ale poté jsem se do té Anglie zamilovala ještě více a drží mě to doteď.

Lehce doufám, že až se sestřenka vrátí v listopadu z Ameriky, že se bude chtít do Londýna odstěhovat, protože to by znamenalo "Prázdniny v Anglii" a to by pro mě byl úplný ráj Líbající! A až dodělám střední nebo vysokou, tak bych se tam chtěla taky odstěhovat nebo alespoň tam být delší dobu.

Takže Anglie má první místo a vždycky ho mít bude…

○ ○ ○

A jaká je vaše TOP 5?
Byli jste v nějaké zemi, kterou jsem dnes tady napsala?

Všem přeji pěknou neděli a naberte hodně síly na ten pracovní týden, co nás zítra opět čeká.


Vaše Carol-World 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu :)

KLIK! 100% (40)

Komentáře

1 Gabra Gabra | E-mail | Web | 2. dubna 2017 v 21:44 | Reagovat

Zdravim z Anglie;) muj top je Kuba a Amerika:)
Mej se krasne a preju at se ti cesty podari absolvovat;)

www.bygabra.cz

2 Životem po italsku Životem po italsku | E-mail | Web | 3. dubna 2017 v 15:42 | Reagovat

Tak s Itálií ti snad trochu pomůžu než pořádně zavítáš a rozhodneš se kam pořádně! Začala jsem teprve v únoru, ale postupně bude o Itálii a všech tipů s tím spojených přibývat :) Mrkni na můj blog pro inspiraci :) http://www.zivotempoitalsku.cz/

Jinak v Británii mě hodně třeba oslovil Brighton. ALe i Oxford je smaozřejmě krásný. V Londýně jsem byla vícekrát, ale nejvíce se mi líbilo teď naposledy, kdy jsem strávila hodně v Notting Hilll, tam se vážně koukni! :) A Irsko na mě ještě stále čeká a doufám, že ho již brzy pokořím :) ;-)

3 rachel roo rachel roo | E-mail | Web | 5. dubna 2017 v 20:56 | Reagovat

moje dream zeme je japonsko <3

4 Carol-World Carol-World | Web | 6. dubna 2017 v 7:22 | Reagovat

[1]: V Americe je teď moje sestřenka, konkrétně v Chicagu a musím říct, že je celkem zklamaná. Natož, jak se tam těšila, básnila o tom už když bydlela v Anglii, tak teď už se naopak spíše těší domů. Ale jako dovča na Kubě by byla fajn :D

P.S. A užij si to v Anglii :D Tiše závidím

[2]: Tak to se určitě ráda podívám. Jak jsem psala: K Itálii mě to poslední dobou dost láká, tak uvidíme, jestli se tam někdy v budoucnu dostanu.
A děkuju za tipy :)

[3]: Japonsko taky nezní špatně... Tam bych se možná taky ráda podívala :D Ale asi ne tolik jako u jiných... :) Tak držím palce, aby ses tam někdy podívala

5 Ohněm políbená Ohněm políbená | Web | 13. dubna 2017 v 14:06 | Reagovat

Cestování je také mojí vášní, ale jsem spíše na ty chladnější oblasti směrem na sever (Finsko, Norsko, Dánsko, Nizozemsko,...)
V Anglii jsem několikrát byla a v létě se chystám strávit celé prázdniny pracovně v Irsku. Bude to tam má premiéra, tak uvidíme, jak mě osloví :) Na tu přírodu se těším :)

6 Carol-World Carol-World | Web | 13. dubna 2017 v 15:15 | Reagovat

[5]: Tak doufám, že potom napíšeš o Irsku článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama