Vánoční filmový klasiky

7. prosince 2016 v 7:12 | Carol-World |  Top things
Ahojík!
Jelikož Vánoce už klepou na vrátka, blíží se i Vánoční pohádky/filmy. A jelikož já celé prázdniny prosedím na zadku v teplíčku, s čajem nebo horkou čokoládou v ruce u televize, napadlo mě, že bych mohla sepsat pár Vánočních klasik, které buďto sleduji, anebo mi přijdou k těm Vánocům tradiční.
No a nebudu to zbytečně dlouho okecávat a jdeme na to!
Čtvery Vánoce
Komedie/Drama/Romantický


Každý rok na Vánoce šťastně svobodní Brad a Kate unikají svým rozvedeným rodičům a nepříjemným příbuzným, každý rok nasedají do letadla a míří někam daleko. Letos ale padla neproniknutelná mlha, letiště bylo uzavřeno a nešťastné dvojici nezbývá, než během jednoho hektického, bláznivého dne oslavit čtvery rodinné Vánoce.

Na tenhle film se většinou díváme s mamkou a minulí rok se nám i povedlo, že jsme ho sledovali skoro celá rodina (já, mamka, babička, teta, strejda a sestřenka s bratrancem) a nasmáli se u toho jako koně. Takže pokud se chcete zasmát, rozhodně se na tento film podívejte.

* * *

Grinch
Rodinný/Fantasy/Komedie/Muzikál


Grinch přišel na svět stejně, jako všichni Kdovíci z městečka Kdosice. Jedné chladné noci přistál ve svém parapleštníčku na prahu dvou dobromyslných sester, Růži a Kláry. Ujaly se ho s láskou, přestože už od první chvíle tušily, že se od ostatních kdosických mrňat liší. V osmi letech Grinchovi narostly vousy a chlupy, navíc nazelenalé, a jeho vrstevníci ho provázeli výsměchem snad na každém kroku. Tehdy, v předvánočním čase, opustil domov, zanevřel na všechny, odmítl slavit Vánoce, které jsou pro obyvatele Kdosic téměř posvátné, a usadil se v hluboké jeskyni, vysoko nad městem. Od té doby je už po léta pro všechny Kdovíky i Kdovinky hotovou noční můrou. Nahání jim hrůzu ,a co je ještě horší, i výčitky svědomí. Ulice městečka už zase žijí předvánočním ruchem, který násobí přípravy na oslavu jubilejní Kdoslavy. Tehdy se kurážná Cindy Lou rozhodne osobně pozvat Grinche i s jeho psem Maxem, aby se stal smíchmajstrem a usmířil se s Kdovíky. Dopadne to sice všechno úplně jinak, než si ta malá představovala, protože Grinch je pořádný svéráz a k tomu ještě se srdcem o dvě čísla menší. Teprve, když zjistil, že Vánoce nelze ukrást, protože je nelze ani koupit, doroste mu do běžné, kdovíčí velikosti…

Občas si říkám, jestli tenhle film není náhodou o mně, protože občas už těch Vánoc mám plné zuby a těším se na leden, až celý tenhle Vánoční blázinec skončí Smějící se. Kdo si taky občas připadá jako Grinch?

* * *

Křídla Vánoc
Drama/Komedie


Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvěvystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít?

Konečně tu máme první český Vánoční film a to jsou Křídla Vánoc. Abych řekla popravdě, film jsem ještě nikdy neviděla, ale moc se mi líbí písnička Cesta od Kryštofů & Tomáše Kluse. Tuhle písničku nám před rokem hodně pouštěl učitel na fyziku (než jsme se začali učit, vždycky nám tu písničku pustil Smějící se), ale to jsem odběhla stranou. Každopádně. Na tenhle film bych se moc chtěla během Vánoc podívat, tak doufám, že nebudu líná a stáhnu si ho. A co vy? Viděli jste tento film?

* * *

Láska nebeská
Komedie/Drama/Romantický


Láska nebeská, nová romantická komedie ve stylu Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill a Deník Bridget Jonesové, nás zavede do současného předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek - někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. Od nově jmenovaného ministerského předsedy, který se zamiluje 30 vteřin poté, co vejde do úřadu na Downing Street, až po smolařského prodavače sendvičů, který nemá s dívkami ve Velké Británii prostě štěstí a raději proto odjíždí do Wisconsinu; od spisovatele, který dostal košem a vypaří se do jižní Francie utěšit své bolavé srdce, až po stárnoucí rockovou hvězdu, která se snaží o come-back za každou cenu; od nevěsty, které dělá starosti nejlepší přítel jejího muže, až po ženu, které dělá starosti její manžel; od chlapce, který se zakoukal do nejkrásněší dívky ve škole, až po jeho nevlastního otce, který se zakokukal do Claudie Schiffer. Tyto londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné.

Tak tenhle film bych na sto procent zařadila do té největší klasiky Vánoc. Ostatně… Dávají to každý rok. Tento film (překvapivě) znám, ale že by mně nějak extra bavil, to zrovna ne. Ale ráda se na něj jednou do toho roka podívám. Vsadím se, že se tady určitě najde nějaký ten fanoušek, který tenhle film zbožňuje Smějící se.

* * *

Ledové království
Animovaný/Muzikál/Fantasy/Dobrodružný/Komedie/Rodinný


Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě.

Ze začátku jsem doufala, že sem tenhle děs nebudu dávat, ale nakonec jsem nějak vyměkla. Tato pohádka obletěla celý svět před třemi roky a doteď všude to Frozen šílenství je. Ono stačí přijít k mojí pětileté sestře do pokoje a všechno tam uvidíte s Elsou. Takže proto tomu říkám děs. Jsem už až moc přeElsovaná Smějící se. Ale abych to moc nekritizovala…
Pohádka je svým způsobem pěkná. Mě osobně se tedy líbí. Hlavně část, kdy si Elsa staví ten zámek. To je naprosto boží. Takže kdo je na ty kreslené pohádky, tak určitě se na tuto pohádku podívejte.

* * *

Mrazík
Rodinný/Pohádka


Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář.

Tak máme tu další Vánoční klasiku, kterou dávají každý rok na Štědrý den. A to je Mrazík! Na tenhle film/pohádku jsme dříve koukali s tátou a nejvíc se nasmáli u čarodějnice. "Bába na koštěti!" Nebo když je ta čarodějnice zdravila. U toho se člověk taky hodně natlemí Smějící se. Takže zjednodušeně Vánoční klasika, u které se člověk hodně nasměje.

* * *

Sám doma
Rodinný/Komedie/Dobrodružný


Malého Kevina tentokrát nezapomenou doma, ale ztratí se na letišti. Zatímco jeho rodina letí na vysněnou dovolenou do Miami, malý chlapec omylem odlétá do New Yorku. Zpočátku je vylekaný, ale když má u sebe všechny otcovy peníze, ubytuje se v nejdražším hotelu a začne si užívat vánoční pohodu. Ještě netuší, jaké nepříjemné setkání ho čeká…

Tak tohle je moje jedna z Vánočních klasik, na kterou opravdu se musím každý rok podívat! Tenhle film naprosto zbožňuju a hodně se u něj zasměju. Vsadím se, že i vy tento film máte rádi!

* * *

Santa má bráchu
Komedie/Rodinný/Fantasy


Tuhle pohádku ještě neznáte. Fred Claus vyrostl ve stínu svého obdivovaného mladšího bratra Santy a stal se z něho zachmuřený bručoun, který už nevěří na Vánoce. Jednoho kouzelného prosince však Fred přesto vyrazí první sobí třídou na sever, protože zjistil, že Santa je v maléru: objevil se totiž záludný expert v oboru výkonnosti, který chce Vánoce úplně zrušit. Fred bratrovi pomůže a přitom si znovu uvědomí, co pro oba znamená rodina. Na saních plných legrace přijíždí Vince Vaughn, Paul Giamatti, Miranda Richardsonová, Rachel Weiszová, Kathy Batesová, Kevin Spacey a spousta dárečků.

Co k tomuto filmu říct? Je to rodinná komedie, u které se člověk zasměje, ale i možná dojme. Herec Vince Vaughn je podle mě úžasný herec a ve všech filmech tu roli zahraje parádně!

* * *

Shrek
Animovaný/Komedie/Dobrodružný


Jsou Vánoce a Štědrý den, na který se všichni těší. Tedy všichni kromě Shreka. Přesto by chtěl své milované Fioně a dětem udělat radost. Nejprve ale musí zjistit něco o tradicích a pak pochytit tu pravou vánoční náladu. Obrátí se proto na své přátelé, ale každý z nich má o dokonalých Vánocích vlastní představu. Shrekovy myšlenky o útulné rodinné oslavě tak vezmou rychle zasvé…

Animovaná pohádka/film, na kterou kouká jakákoliv generace. Od těch malých až po těch dospělých. Co k tomu více říct?

* * *

Tři oříšky pro Popelku
Pohádka


Popelka je milé hodné děvče bez matky a posléze i bez otce, který ji nechá napospas své druhé ženě a její dceři. Obě nemají Popelku rády a mimo jiné se jí snaží všemožně zabránit v tom, aby se zúčastnila plesu, na kterém si má tamní princ konečně najít nevěstu. Osud však Popelce přeje více, než-li obě zlé ženy…

Tak a máme tu snad tu největší českou vánoční klasiku, kterou zná každý. Tři oříšky pro Popelku jsou největší srdcovkou celého národa a bude známá ještě hodně dlouho. Alespoň doufám Mrkající.

* * *

Vánoční duch
Komedie/Rodinný/Fantasy


Sloan (Christina Milian) je mladá, krásná a úspěšná. Jediné, co jí chybí k úplnému štěstí, je povýšení v práci a zásnubní prsten od přítele. Když ale zemře její klientka, herečka Caitlin (Ashley Benson), jejíž duch se Sloan zjeví, uvědomí si, že život, který žije, vlastně dokonalý vůbec není. Je na čase sundat z nosu růžové brýle a změnit co se dá, než bude příliš pozdě.

Na tenhle film jsem narazila, když jsem začala sepisovat seznamy filmů a hned se musela podívat na trailer. Moc se mi film zalíbil a rozhodně se na něj podívám! A už jenom kvůli tomu, že tam hraje Ashley Benson. A co vy? Znáte tento film? Líbí se vám?

* * *

Vánoční skřítek
Komedie/Rodinný/Fantasy


Jako malého ho odvezli na Severní pól, kde ho vychoval táta skřítek (Bob Newhart). Ale Buddy (Will Ferrell) časem zjistí, že je jiný než ostatní skřítci. Aby našel místo, kam vlastně patří, vydá se hledat svého pravého otce do New Yorku. Právě zde se Buddy dozvídá, proč je jeho otec na seznamu zlobivých. Především ale přijde na to, že příčinou všech Santových problémů je nedostatek vánoční nálady a klidu. Buddy se snaží svému otci a celému světu navrátit vánočního ducha a pohodu, s čímž mu pomáhá půvabná Zooey Deschanel, která je Santovým skřítkem v obchodním domě. Podaří se Buddymu všechny přesvědčit, že Santa (Ed Asner) opravdu existuje?

Tenhle film mám také moc ráda. Vánoční atmosféra tam je, tento film je vtipný, člověk se zasměje… A mně dochází čím, dál víc slovník. Mlčící


Tak, jelikož už mi dochází slovník a já nevím, co už ke všem filmům dodat, bude lepší, když už tento článek ukončím. Vím, že je více filmů, určitě mi tu hodně z nich chybí, ale hlavně jsem vybírala ze své sbírky, anebo co mi přišlo za tu klasiku nejvíce. Ale pokud mě chcete nějakým filmem dodat nebo mi chcete nějaký doporučit, určitě mi napište do komentáře a já si vaše tipy ráda přečtu.

No a to by bylo pro tento článek vše. Doufám, že se vám článek líbil a uvidíme se u dalšího článku.
Vaše Carol-World
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu :)

KLIK! 100% (40)

Komentáře

1 FITFOODHEALTHY FITFOODHEALTHY | E-mail | Web | 7. prosince 2016 v 17:49 | Reagovat

Grinch je u mě klasika. Nedám na něj dopustit, stejně tak jako na Popelku, která o Vánocích nesmí chybět. :) Chistmas cupid jsem viděla jelikož tam hraje, jedna moje oblíbená herečka ze seriálu Pretty little liars a film se mi moc líbil. :)

2 petra-s-world petra-s-world | Web | 8. prosince 2016 v 12:32 | Reagovat

Já jsem se koukala nedávno na televizi a někde byl ukázán jakýsi vánoční program a jaké budou dávat vánoční filmy v Prosinci. nekteré asi znám ale od pohledu ani z ukázek mi to nic neřeklo, tak e těším. Když se řekne vánoční film, představím si hned Grinche!^^
Na toho už jsem se dívala:)

3 Life by Marie Life by Marie | Web | 8. prosince 2016 v 13:35 | Reagovat

Já naprosto miluji Vánoční filmy :) už se těším a budu mít prázdniny a budu se moct dívat pořád dokola na mé oblíbené - každý rok se několikrát podívám na Vánoční koledu - zbožňuji ten příběh. Pokud jde o Křídla Vánoc, tento film mi doporučila kolegyně v práci, že je skvělý. Ale mě se zase až tak moc nelíbil :)
Jinak letos si brousím zuby na Anděla Páně 2, asi 50% záběrů bylo točeno u nás na hradě, tak se moc těším :)

http://life-by-marie.blogspot.cz/

4 rachel roo rachel roo | Web | 9. prosince 2016 v 11:17 | Reagovat

Laska nebeska <3 a Mrazik a Popelka a Shrek a omg Grinch a Sam doma a ... achjo skoda ze od 23 do 31 jsem nonstop v praci :'(

5 Markéta Potjahajlová Markéta Potjahajlová | E-mail | Web | 13. prosince 2016 v 20:37 | Reagovat

Za mě ses docela trefila. Také se ráda podívám na Popelku, Mrazíka, Shreka i na Sám doma :) Je to klasika, která alespoň podle mě nikdy nezevšední. Ještě bych dodala Pelíšky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama