Travel - Šumava (24. 6. 2016-26. 6. 2016)

4. července 2016 v 17:20 | Carol-World |  Travel
Ahojík!
Mám tu pro vás první TRAVEL, se kterým jsem popravdě nepočítala a ani jsem ho sem nechtěla dávat, ale nakonec jsem se rozhodla, že ho sem dám. Tak doufám, že se vám bude líbit a popřípadě zanecháte komentář Usmívající se.
No a ještě předtím, než začnete číst, chtěla bych se vám omluvit za kvality fotek. Některé jsou tedy povedené, ale některé ne. Bohužel můj mobil není SuperPhone (jako SuperMan Smějící se) a foťák si pravděpodobně pořídím až příští rok, takže se moc omlouvám, ale doufám, že se vám fotky budou líbit.
Tak a teď už dost keců a jde se číst! Usmívající se

Psal se den 24. Června 2016. Pro mě to znamenalo nejen začátek prázdnin, ale také tři dny na Šumavě. Těšila jsem se jako malé dítě na Vánoce, protože jsem nikdy na Šumavě nebyla a jelikož mám problém s kašlem (a ne, není to kouřením. Jsem hrdý puberťák, co nekouří a ani to nechci zkusit! Smějící se), tak moje babička věřila tomu, že se to na Šumavě zlepší.

Jeli jsme přesněji na Kvildu, což je malá obec 16 kilometrů od Vimperku. Táta tam zamluvil na víkend chatu, kde jsme pouze přespávali. Hned vedle chaty byla pekárna s pivovarem (kam chodil táta každý den na jedno pivko) a naproti cukrárna.

Hned ten pátek jsme se rozhodli po příjezdu omrknout okolí Kvildy. Mají tam nádherný kostel Svatého Štěpána a hned naproti mají informatiku s knihovnou.A co mi přišlo jako úžasný nápad byla webkamera, kde jste se mohli vyfotit a za vámi byl právě onen kostel Sv. Štěpána. A jelikož moje malá sestřička zbožňuje focení (já ho přímo nenávidím!), musela se ihned vyfotit. Jak se mnou, tak sama, tak i s naší mamkou a nakonec všechny tři dohromady. Můj táta se fotit nechtěl (což já taky ne, ale mamka mně přemluvila) Smějící se.

Poté jsme si došli na večeři místní hospody. Na Kvildě byly celkem čtyři (?) hospody a my šli do jedné z nich.
Popravdě, co se týče právě hospod a restaurací na Kvildě, výběry tam byly mizerný. Vařili pouze asi pět nebo deset jídel, a jelikož já jsem vybíravý typ, tak jsem nevěděla, co si dát. Nakonec zvítězila polívka Česnečka a palačinky, kterou si dala i moje sestřička.
Řeknu vám to jednoduše. Není na domácí česnečku od babičky. Byla sice dobrá, ale bylo tam málo kostiček chleba (a chleba v česnečce je jednoduše nejlepší!) a sýr tam byl nakrájený společně s česnekem na plátky, což mi docela vadilo. Ale polévku jsem nakonec snědla a i přesto, že to mělo tyhle malé chybné detaily, tak mi stejně chutnala. Palačinky mi chutnaly (na těch se nedá ani nic zkazit. Pokud je nepřipálíte Smějící se) a jelikož moje sestra celý ten talíř nemohla sníst sama, tak jsem do sebe celkem nacpala tři palačinky. Lidi! Mě bylo tak zle! Já sotva došla do chaty.

Po večeři jsme šli s tátou ještě do pivovaru, který byl hned vedle chaty a my ženský jsme si tam daly Coca-Colu, zatímco táta si dal nějaké místní pivo. Když jsme dopili, šli jsme do chaty a šli sledovat páteční film, co dávali na Primě.

* * *

Další den byl v plánu celodenní výlet po Šumavě. Vyrazili jsme kolem půl desáté, desáté hodině a první naše cesta byla na Klostermannovu chatu. Chata byla moc nádherná a já si jí musela ihned vyfotit.


Jelikož to slouží jako hotel, tak jsem usoudila, že tam žádné prohlídky a tak nebudou, proto jsme vyrazili na další cestu, což byla turistická/cyklistická stezka Modrava, ani ne kilometr od Klostermannovy chaty.


Procházet se lesy a místy, kde nejezdí auta je něco nepopsatelného. Jelikož pocházím z malého města (i když já tomu spíše říkám vesnice, protože je to fakt hodně malé město), byl to najednou takový jiný úhel pohledu na tenhle svět. Moc jsem si užívala ten vzduch kolem sebe, každou chvíli jsem fotila nějakou rostlinu nebo stromy. I přesto, že asi čtvrt hodiny od mého domu je les, tak… Šumava je Šumava. Sluníčko krásně svítilo, ale jelikož jsem brala antibiotika, musela jsem nosit klobouk a pokaždé, když fouknul větřík, tak jsem byla i ráda, protože zrovna ten víkend, kdy jsme na té Šumavě byli, tak byl fakt pařák. Asi přes hodinu jsme se procházeli stezkou a doteď si pamatuju mámy slova, která mi furt říkala: "Tak Kájo, pořádně se nadechuj a vdechuj tuhle nádhernou vůni přírody." Vždycky jsem se na ní usmála a zhluboka se nadechovala.
S mojí mladší sestřičkou jsme tam i dokonce blbly. Šlapaly jsme si na vlastní stíny, honily se po stezkách, když zrovna nikdo nejel, anebo si dávaly závody. Samozřejmě jsem vždycky tu malou příšerku nechala vyhrát, protože jí je pět (a ani nenávidím, když začne brečet, že prohrála) Smějící se.


Po krásné procházce jsme nasedli opět do auta a jeli se podívat na další místa. Další místo bylo Srní, kde byl výběh pro vlky. Vlka jsme viděli jenom jednoho a ještě z dálky. Hledal místo, kde si může lehnout a mít klid. A tak jsme pozorovali, jak si hrabe díru a poté si do ní lehnul. Matka s vlčátky byla také někde zalezlá, takže jsme je neviděli. Ale opět jsme se procházeli lesem a dívali se na tu krásu kolem sebe. Byli tam i naučné cedule, kde byli obrázky a popisy, jak se vlci chovají. Narazila jsem tam i na slovo Alfa vlka a zase jsem byla o něco chytřejší! Přeci jen slovo Alfa znám ze školy, společně s Betou, Gamou a Deltou. Takže jsem se i něco přiučila a třeba až potkám jednou vlka v lese, poznám na něm, kdy má chuť na mě zaútočit, a kdy mi bude chtít dát svou náklonnost.


Během dne jsme navštívili i Čeňkovu pilu, kterou jsme si prohlídli pouze z venku a poté se zastavili i v obci Prášily, kde jsme si dali oběd. Po obědě jsme se stavili ještě v cukrárně, kde si dala mamka, s taťkou a se sestrou zmrzlinu. Já bohužel byla předená a na další jídlo jsem neměla ani pomyšlení.

Když jsme se vrátili na Kvildu, táta si opět došel na jedno pivko do pivovaru a my se se sestrou dívaly na Dobu ledovou.
Večer, kolem deváté hodiny, ale přivítala Šumavu bouřka s opravdu hnusným větrem. A jelikož nejsem milovník bouřek, pokaždé jsem naskočila v křesle, když se ozval hrom. Bouřka byla opravdu odporná. Táta se rychle vrátil z pivovaru a my s mamkou sledovaly všechno z okna. Během pěti minut se obloha zabarvila do černa a osvětlovaly je blesky z dálky. Naproti nám, za cukrárnou, byla louka, kde byli tři koně a mě těch koní bylo v tu chvíli líto. Chudáci se tam plašili, pobíhali po louce a nemohli se kam schovat. Venku byl obrovský vichr. Větve, listí poletovalo všude, kde se dalo, a reklamy na půjčení kola sebou házely na všechny strany. Táta ale trnul hrůzou, aby se nestalo náhodou něco našemu autu, protože pokud jste před dvěma měsíci slyšeli o kroupách v jižních Čechách (kde i zároveň žiju, ale pokaždé jsme se těm kroupám šikovně vyhnuli, protože jsme zrovna byli pryč), tak jeho obavy byly na jednu stranu na pravém místě. A tak jsem mu řekla s humorem: "Tati, auto už máme pojištění, tak je to okey." Měli jste vidět jeho výraz. Zatímco já se svému "vtipu" smála, máma stále sledovala dění venku. No, a jelikož pivovar měl i venkovní posezení, byla jsem zvědavá, co se tam děje, a tak jsem se šla podívat z okna. Jelikož pivovar byl otevření prostor a pergola neměla okna, majitelé rychle museli vylítnout v tom vichru ven a začali dávat plachty, aby našla voda dovnitř. Dveře poté také zabarikádovaly a čekali, až se to venku uklidní.
Venku se to uklidnilo asi po půl hodině, ale i přesto, že stále pršelo, vichr už nebyl a venku to nebylo už tolik nebezpeční, proto zákazníci/hosté už mohli v klidu odcházet.

* * *

Byl poslední den na Šumavě. Poslední den v tom nádherném prostředí, kde byly jenom lesy a stromy. Na jednu stranu jsem se těšila domů (hlavně na svojí postel a Wifi!), ale na druhou stranu jsem tam chtěla ještě pár dní zůstat a užít si ten vzduch. Najednou mi to přišlo, že jsem se toho vzduchu ani moc nenadechla. Kolem deváté hodiny jsme se rozloučili s Kvildou a vyrazili na poslední dvě stanoviště našeho výletu na Šumavě. První zastávka byla Chalupská slať, kde bylo největší rašelinné jezero v Česku. Bylo to tam nádherní. Dokonce tam byla i kachna, což znamenalo návrat do tátova dětství. Ten v tu chvíli tam byl v ráji. Začal tam kachnu provokovat, začal tam vydávat zvuky, které měly být napodobeninou kachny a my se mu celou dobu smály, protože se vážně choval jako malý. Když už jsme se s mamkou pomalu otáčely na odchod, najednou za námi něco žblunklo, opravdu rána, jako kdyby tam někdo spadnul a já se lekla, že v tu chvíli tam spadla do rybníku moje sestra. A víte, co to nakonec bylo?! Kachna totiž připlula k nám a táta provokatér na ní bafnul, tak že se ta kachta lekla a rychle žblunkla zpátky do jezera. Ale to, že jsem v tu chvíli měla zástavu srdce, ho nezajímalo Smějící se.


Naše poslední zastávka bylo Sovárium v Borových ladech. Největší soví voliéra v Česku, kde byla většina zástupců šumavských sov. Bylo to nádherný! Byli jsme přímo uvnitř té voliéry a věřte mi, že jsem si chtěla nějakou sovu odvézt domů. Jelikož jsem si už jednou sovu hladila, věděla jsem, jaký mají nádherné hebké peří, a když jsem je tam viděla, chtěla jsem je jednoduše domů! Byly tam výři velcí, puštík, kalous ušatý a sovice bílá. Prostě ráj pro lidi, co mají rádi sovy. Například já.Jelikož v Borových ladech protéká teplá Vltava, mám pro vás mojí hlášku: "Myslíš, že ta Vltava je opravdu teplá?" No a později, když jsem fotky ukazovala babičce a i je s mamkou komentovaly, mamka řekla: "Ale vůbec teplá nebyla." A obě se začaly smát.


Ty tři dny na Šumavě jsem si moc užila a doufám, že tam ještě někdy s rodinkou pojedu. A třeba vezmeme sebou i babičku, která má cestování také moc ráda.
A co vy?
Byli jste někdy na Šumavě, a kde přesněji?


* * *

Tak, to by byl pro tento článek vše. Doufám, že se vám můj TRAVEL líbil a za tři týdny můžete čekat další, protože 17. 7. odjíždím na týden na Moravu. Anebo teď jedu i na jeden den na vodu a pokud si moje teta bude brát voděodolný foťák, můžete čekat i fotky z vody, ale nic vám neslibuji Usmívající se.

Ahojík
Vaše Carol-World

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu :)

KLIK! 100% (40)

Komentáře

1 Janet Janet | E-mail | Web | 4. července 2016 v 17:43 | Reagovat

Pěkné fotky! Na Šumavu bych se taky ráda podívala :)

2 Carol-World Carol-World | Web | 4. července 2016 v 17:45 | Reagovat

[1]: Doporučuju :) Je to tam fakt nádherný :)

3 MONIKA MONIKA | Web | 4. července 2016 v 19:12 | Reagovat

Na Šumavě jsem nikdy nebyla, ale jednou bych chtěla utvořit nějakou skupinu více lidí a jet stanovat :D Tak snad :)

4 Markéta Potjahajlová Markéta Potjahajlová | E-mail | Web | 4. července 2016 v 19:24 | Reagovat

Na Kvildě to mám také moc ráda. Byla jsem tam několikrát se svojí rodinou a pak i s přítelem. Vždy jsem si odpočinula a nabrala sílu. A počasí na Šumavě je opravdu nevyzpytatelné. Mají tam dny, kdy je naprosté sucho nebo naopak neskutečné, několika denní lijáky.

5 Carol-World Carol-World | Web | 4. července 2016 v 19:42 | Reagovat

[3]: Jo, Šumava je na to jako dělaná :D Tam to byl samý cyklista :D

[4]: Přesně :)

6 Clara Black (Azzie) Clara Black (Azzie) | E-mail | Web | 4. července 2016 v 20:03 | Reagovat

Byla jsem jen tam kousek v okolí, ale nijak jsem to tam projít nestihla :D Byla jsem tam víceméně jen jeden den, potom jsem hned jela domů. Ale ráda bych se tam někdy podívala - už z tvého článku mi chybí nějaké to prochození si pěkných míst :) Vypadá to na pěkný výlet :)

7 Carol-World Carol-World | Web | 4. července 2016 v 22:07 | Reagovat

[6]: To je :) Alespoň na víkend si tam udělat výlet a stojí to za to :3

8 Gabrielle Crystal RoseBonniee ~ Gabrielle Crystal RoseBonniee ~ | E-mail | Web | 5. července 2016 v 20:23 | Reagovat

Ja milujem prírodu akéhokoľvek druhu takže aj tuto by som sa rada pozrela :)

9 Makytka Makytka | E-mail | Web | 5. července 2016 v 20:34 | Reagovat

moc pěkný článek :) a vypadá to tam nádherně, fotky jsou taky moc krásné ♥

10 Elišalenulka Elišalenulka | 6. července 2016 v 11:59 | Reagovat

Právě tak přemýšlím, kam bych se vydala na výlet. A tvoje fotky mě nalákaly! Děkuji za tip. :)

11 Carol-World Carol-World | Web | 7. července 2016 v 12:23 | Reagovat

[8]: Určitě :) Je to tam moc nádherný! Ale i já bych se chtěla ještě někam takhle po přírodě podívat :D Protože Národní park Krkonoše z autobusu se nepočítá :( :D

[9]: Děkuju :3

[10]: Nemáš zač :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama