REALITY AND OWN EXPERIENCE: Trapasy

2. července 2016 v 13:05 | Carol-World |  Reality/Own experience
Ahojík!
Určitě každý z nás ví, co znamená slovo trapas. Trapas má více sklonů, na který reagujeme. Buď na něj reagujeme tím, že se chceme propadnout do země a zakopat se, co nejvíce to jde. Anebo na něj reagujeme tak, že se onomu trapasu zasmějeme, až nám tečou slzy od smíchu.Význam slova TRAPAS:
Situace, během které se člověk stydí za něco, co udělal.Nepamatuju si týden, kdy by se mi nestal alespoň nějaký ten trapas. Ale osobně doufám a možná si i fandím, že to bude přes prázdniny lepší než přes školní rok. Představte si situaci, kdy si s někým rozumíte, nemáte s ním problém, on nemá problém s vámi, ale přesto vám trvá alespoň půl minuty přemýšlet nad jakoukoliv odpovědí. Takhle to bohužel mám já a občas mi to i nevyjde.

Nejvíc, za co jsem se během tohoto týdne styděla (dobře, teď se tomu, ale tady u počítače směju) byla moje divná věta v kině. Byla jsem se svou sestrou a ještě s mými dvěma sestřenkami v kině na ´Hledá se Dory´. Bohužel tam byl někdo, koho jsem tam možná ani vidět nechtěla a najednou se mi vypnula logika a byla jsem za úplného blbce. Naštěstí ten dotyční seděl v jiné řadě, ale přesto mě znervózňovalo to, že tam vůbec byl. Když pohádka byla téměř u konce, ten konec mě docela dojal, protože Marlin tam pronásledoval Dory, aby náhodou nezabloudila, nebo já ani sama nevím, proč jí pronásledoval, ale jednoduše mě to dojalo. A ještě, jak se tam s ní začal bavit…
No a co vypustila ta moje pusinka, kterou jsem si měla ihned chuť profackovat?! Naklonila jsem se k sestřence, k té starší a zašeptala jsem jí: "Přála bych si, aby byl Marlin můj manžel." Měli jste vidět výraz mé sestřenky. Až večer, doma v posteli, jsem si uvědomila, co za kravinu jsem řekla a přála se vrátit zpátky v čase a tuhle větu nikdy nevyslovit.


Jako dalšího člověka tu mám mého pana třídního učitele, kterému tento trapas byl určen. A vsadím se, že na něj jen tak nezapomene Smějící se.

Jeli jsme na školní výlet a on vzal sebou karty. Karty jsme hráli asi hodinu. Ale jinak než se hrají normálně. Ten, kdo první vyhraje, musí vymyslet úkol. Ten, kdo prohraje, ten úkol musí splnit. Pro mé štěstí jsem ty karty vyhrála já a pan učitel je prohrál. Moje kamarádka měla také úkol, který ještě z předchozí hry prohrála, protože jsme nebyli na nádraží. A v tu jsem se rozhodla, že jí v tom nenechám samotnou, a že i on udělá tentýž úkol jako moje kamarádka, ale s jinou větou. Moje kamarádka měla zakřičet z okna, že "Jednorožci brzy vymřou".
Přiznávám se, že jsem mu chtěla dát jinou větu, měla jsem vymyšlenou daleko krutější, ale kamarádka mi zašeptala jinou větu a mně se to hned zalíbilo. A tak, když vlak zastavil na jednom nádraží, musel zakřičet z okna… "Kaktusy jsou přítulné rostliny!" Pro mé štěstí tam bylo několik lidí, takže jsem z toho měla nehoráznou radost.
O den později přišel k nám do třídy učitel na matematiku a ptal se mně, jaký byl výlet. A co jsem mu řekla?! Samozřejmě úkol našeho třídního a učitel na matematiku byl natolik hodný, že si poté z něho i vystřelil a ptal se ho, jestli mu má ten kaktus koupit. Takhle jsme si ho dobírali celý týden, ale poté to všichni během víkendu vypustili z hlavy a šli jsme hledat nového člověka, kterému se nějaký trapas stal.


Tenhle článek vznikl díky mé kamarádce, protože jsem se jí ptala, jaký téma REALITY mám napsat. Mám totiž rozepsané ještě jedno téma, ale kamarádka rozhodla pro tento. No, a jelikož se nám oběma každou chvíli nějaký ten trapas stane, navrhla jsem jí, že by mi jeden trapas napsala a já bych ho do tohoto článku přidala. Nebyla proti, za což jsem ráda, protože alespoň v tom nejsem sama Usmívající se.

Byla se svou kamarádkou v restauraci na Číně. Bohužel… Známe to všichni. Jídlo nám chutná, olizujeme se všude, kde se dá, div, že nemáme omáčku na čele. Ona si dala salát, její kamarádka ale ne. Bohužel pro jejich štěstí, neštěstí vedle o stůl dál seděli kluci, hokejisti. Dva znaly, dva ne. Nejhorší na tom pro obě holky bylo to, že byly pěkní a nechtěly se před kluky ztrapnit. A co udělá polovina holek z celé zeměkoule? Radši nejí a umírají hlady, jen aby se neztrapnily. Takže hodinu seděly u stolu, přemýšlely jak se najíst, aniž by měly jídlo všude a aby se nepokydaly.

Víte, o čem mluvím? Stalo se vám to také někdy? A pokud ne, máte u mě poklonu, protože bych zareagovala stejně jako holky. No, a jelikož zrovna já přitahuju trapasy, tak na tohle bych si dala na sto procent bacha. Protože i mně se občas stane, že si v létě koupím zmrzlinu (nejraději mám čokoládovou) a poté mně někdo upozorní, že mám špinavý koutky. Na jednu stranu… Už jsem si zvykla a občas se ani nedivím. Prostě pokrčím rameny a… život jde dál, ne?

* * *

Stal se i vám nějaký trapas, o který byste se chtěli se mnou podělit? Nebo znáte trapas někoho jiného? Napište ho do komentářů.

Tohle by byl pro dnešní článek vše, doufám, že se vám líbil, že jste se i zasmáli a… AHOJÍK!
Vaše Carol-World
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu :)

KLIK! 100% (40)

Komentáře

1 Clara Black (Azzie) Clara Black (Azzie) | E-mail | Web | 2. července 2016 v 14:24 | Reagovat

Já jsem doslova továrna na trapasy, hele :D Zrovna tenhle týden - tuším v úterý - se mi stal jeden fakt nepříjemnej. Byli jsme s tetou a mamkou ve městě, abychom už konečně sehnaly boty, protože mám blbý nohy a jedna velikost je mi malá a hned ta další zase moc velká - nevybereš si, no :D Ale já jsem si nakonec vybrala i nějaké oblečení a na to mám oko, takže si ho většinou nezkouším. Mamka na tom ale trvala a tak jsem šla ke kabince, která byla pootevřená (byly na takové ty kliky, které znázorňují, jestli je zamčeno a tudíž je někdo uvnitř, anebo ne) a tak jsem otevřela, ale byla tam nějaká slečna v plavkách, zřejmě si něco zkoušela. Málem jsem se propadla do země, jak mi bylo trapně ._.'' Ale měla si zavřít dveře anebo se ozvat! :D

2 Carol-World Carol-World | Web | 2. července 2016 v 14:26 | Reagovat

[1]: Jooo! Tak to mě se taky stalo už párkrát :D A vždycky ta reakce: Ehm... Omlouvám se.
A rychle pryč! :D :D

3 Janet Janet | E-mail | Web | 2. července 2016 v 17:13 | Reagovat

Já trapasy přitahuju a většinou obsahují i pády :D

4 Carol-World Carol-World | Web | 2. července 2016 v 17:38 | Reagovat

[3]: Tak pády naštěstí u mně ještě nehrozí :D Je to ale jen otázka času :D

5 rachel roo rachel roo | Web | 2. července 2016 v 21:31 | Reagovat

jee trapasy, to je tema na dlouho :-D muj dnesek byl neco mezi jednim velkym trapasem a hororem, po pravde bych radeji jen ten trapas :-/ :-D

6 Carol-World Carol-World | Web | 2. července 2016 v 21:35 | Reagovat

[5]: Tak, jak vidím, tak trapasy se dějí všem :D Neznám člověka, kterýmu by se nějaký ten trapas nestal :)

7 Markéta Potjahajlová Markéta Potjahajlová | E-mail | Web | 2. července 2016 v 22:42 | Reagovat

Já jsem trapasy vždy brala trochu z jiného úhlu. Nebo co si pamatuju. Už jsem přeci jen na tomto světe více než čtvrt století, proto si pamatuju jen na ty hezké chvíle. Trapasy samozřejmě v mém životě taky byly. Ale vždy jsem to brala s humorem nebo s totálním rozhořčením. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama